Jak často bychom měli cvičit a kdy konečně uvidíme výsledky

Každému je jasné, že půlhodinou cvičení týdně toho moc nevyřešíme, ale stejně tak není nutné cvičit denně. Naopak je dobré nechat tělo odpočinout. Jaká je ideální intenzita tréninků a kdy můžeme vidět první výsledky?

Třikrát stačí

Trenéři i lékaři se shodují, že optimální intenzita cvičení je třikrát až čtyřikrát týdně. Samozřejmě ale mají na mysli pořádný kruhový trénink v posilovně nebo vytrvalý běh či chůzi v ostřejším tempu. Skvělá je také zumba nebo powerjóga. Kombinace všeho je vůbec nejlepší. Rozmanitost pohybu tělo mate, nutí si nezvykat na opakující se cviky a tím jej udržuje stále v chodu. Takže je ideální například v pondělí zařadit posilovnu, ve středu zumbu a v pátek si jít zaběhat. Co se týče délky tréninku, ta by měla být mezi půl hodinou až hodinou.

Hýbejte se

Neznamená to ale, že zbytek volného času proležíte na gauči s čokoládou v ruce. Alespoň nějakou pohybovou aktivitu byste měli provozovat každý den. Ať už je to procházka v parku nebo delší úklid domácnosti.

Kdy uvidím změny?

Když začínáme cvičit, většina lidí chce vědět, za jak dlouho může očekávat viditelné výsledky. Výsledky jsou závislé na vložené práci do tréninku a strategii cvičení. Při odpovídající námaze, úpravě jídelníčku, odpočinku, dostatečně dlouhém spánku a pravidelnosti můžete očekávat viditelné výsledky během dvou měsíců.

Obézní lidé, kteří začínají s pravidelným cvičením při větší váze, než ostatní, zaznamenávají úbytek váhy téměř okamžitě. Čím silnější člověk je, tím rychlejší jsou i začátky shazování a tím pádem jsou změny pozorovatelné mnohem dříve. Nenechte se ale zmást, nepůjde to tak dobře až do samotného konce. Je důležité nevzdat to a vytrvat. Výsledky se dřív nebo později skutečně dostaví.

Jezte a pijte

Mluví se o tom stále dokola a stejně se stále najdou tací, co jedí jako vrabci. Pro správný chod vašeho metabolismu potřebujete pravidelný příjem kvalitních potravin a velký příjem vody. Zejména, pokud se snažíte hubnout, je důležité pravidelně jíst a pít. Nezapomínejte na to.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Zrozenci znamení Berana by se pro následující dny měli vyvarovat rozdávání nejrůznějších dobře míněných rad. Naopak by měli své nejbližší nechat dělat věci po svém, i když to znamená, že se spálí a budou dělat chyby. Pokud totiž svou přirozenou touhu ukazovat ostatním ten „správný“ směr neovládnete, může se stát, že se vaše snahy obrátí proti vá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

138 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:39
226 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:17
107 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:45

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat