Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Polyfenol ze zeleného čaje zvyšuje účinnost antibiotik

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

04.10.2019 | Zdraví a životní styl

Rezistence bakterií vůči známým antibiotikům rychle vzrůstá. Lékaři se tak obávají, že za pár let budou proti některým velmi nebezpečným původcům onemocnění zcela bez „zbraní“. A tedy bezbranní. Pomoci by mohl zelený čaj. Lépe řečeno jeden jeho polyfenol známý chemicky jako epigalokatechin galát (EGCG). Ten totiž zvyšuje účinnost antibiotik u rezistentních kmenů o jednatřicet procent.

A to dokonce i u velmi nebezpečné bakterie Pseudomonas aeruginosa, která vyvolává hnisání popálenin a je obávaným patogenem nemocnic

„Antibiotická rezistence bakterií je vážná hrozba pro zdraví veřejnosti… Přírodní látky jako EGCG použité v kombinaci s již fungujícími licencovanými antibiotiky by mohla zlepšit účinnost těchto antibiotik a prodloužit jim klinické využití,“ tvrdí doktor Jonathan Betts z University of Surrey. A to je dobrá zpráva nejen pro pacienty a lékaře.

A jaké jsou další přínosy zeleného čaje?

Zdravé srdce a dlouhý život

Studie z roku 2006, publikovaná v odborném časopise Journal of the American Medical Association, dospěla k závěru, že spotřeba zeleného čaje je spojena se sníženou úmrtností způsobenou všemi příčinami, včetně kardiovaskulárních chorob. Výzkumníci sledovali přes 40 tisíc účastníků a na základě svých poznatků si troufají tvrdit, že poctiví pijani se mohou dožít delšího věku. Docela prima životabudič, nemyslíte?

Podpora hubnutí, která stojí za pozornost

Držíte dietu, jenže na vytoužené výsledky stále marně čekáte? Pijte zelený čaj, který urychluje metabolismus, čímž logicky přispívá ke snížení tělesného tuku – zejména v oblasti břicha. Takový je názor lékařů, kteří ho vnímají jako účinný prostředek v boji s obezitou i nadváhou. Pochopitelně se to neobejde bez pohybu a správného jídelníčku, tenhle zlepšovák sám o sobě zázraky nesvede – ovšem v dosažení cíle hodně pomůže!

Konec kožním patáliím včetně lupů

Vědci na základě svých četných studií rovněž naznačují, že vonící „zelenáč“ je velice slibný při léčení kožních onemocnění, jako jsou lupy či nepříjemná psoriáza. Cenné látky, kterými je doslova napěchován, regulují životní cyklus buněk a zároveň tlumí zánětlivé procesy. Takže se nedivte, kdyby vás někdy dermatolog místo do fronty v lékárně vyslal pro pomoc do čajovny. Stát se to totiž skutečně může!

Dvacetiminutová meditace uprostřed dne výrazně sníží poče...

Plněné rybí rolády

Plněné rybí rolády

8 hlasů
60min 495 kJ 165 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kachna v rybízové omáčce

9 hlasů
3h a 0min 647kJ 220 Kč

Kachna na sváteční stůl.

Pečené hovězí maso

18 hlasů
2h a 20min 397kJ 220 Kč

Maso pečené na černém pivu.

Poradny

Dostanu PPM, když skončím v práci ve zkušební době?

Dobrý den,do potřebné doby nemocenského pojištění (270 kalendářních dní během posledních dvou let... Více

Je možné zaslat dotaz e-mailem?

Dobrý den, Katko,omlouvám se, ale svoji e-mailovou adresu zveřejňovat nebudu. Dotaz můžete vložit... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více