Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Správným stravováním lze zmírnit riziko vzniku strií

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

10.02.2020 | Zdraví a životní styl

Jak často jíte kapustu, kiwi, sezamová semínka nebo listovou zeleninu? Když tak budete činit pravidelně, existuje vysoká šance, že se vám strie obloukem vyhnou!

Prudké váhové výkyvy, těhotenství, hormonální změny i rychlý nárůst svalové hmoty. To všechno klade na pružnost pokožky zvýšené nároky. Výsledkem pak bývají trhliny ve vazivové vrstvě kůže nechvalně známé jako strie, jež se objevují na prsou, stehnech, zadních partiích či dolní části břicha. Nechcete, aby vás potkal tento osud? Pak dodržujte tyto zásady!

Zaměřte se na příjem vitaminu C

Že vitamin C si člověk musí hlídat jenom během nejchladnějších měsíců roku? To si myslí hodně lidí, nicméně pravda je někde docela jinde. Tato důležitá antioxidační živina totiž nechrání jen před nachlazením a virózami. Snižuje také riziko rakoviny i hladiny stresových hormonů, přičemž zvyšuje fyzickou výkonnost a urychluje hojení. Ovšem tím to ještě nekončí, protože „céčko“ je nezbytné i pro tvorbu kolagenu, který podporuje pružnost a elasticitu epidermu. Jeho bohatými zdroji jsou citrusové plody, červené papriky, kapusta, kiwi a brokolice. Co dalšího lze v tomto směru udělat?

Přizvěte ke spolupráci omega-3 mastné kyseliny

V boji proti obávaným striím lze využít i omega-3 mastné kyseliny, jelikož mají v popisu práce zvlhčovat pokožku. A hydratovaná pleť rovná se menší pravděpodobnost jakýchkoli nedokonalostí! Báječnou a chutnou zásobárnou jmenovaných kyselin jsou kupříkladu mandle nebo chia, lněná a sezamová semínka. Svou pozornost ovšem můžete směřovat i k listové zelenině, vejcím a rybímu oleji.

Nepodceňujte vitamin D

Věnujete vitaminu D takovou pozornost, jakou si zaslouží? Sáhněte si do svědomí a zkuste nad tím popřemýšlet. Vždyť tenhle parťák pomáhá regulovat množství vápníku a fosforu v těle, čímž zachovává ve formě vaše kosti, svaly a zuby. To ale není jediný důvod, proč si bedlivě hlídat jeho hladinku! Souběžně totiž omezuje riziko diabetu, přičemž příznivě ovlivňuje nervový systém a platí za prevenci jmenované kožní šlamastyky. Naleznete ho v lososu, tuňáku, sardinkách, červeném a vepřovém mase, droždí, žampionech a hovězích játrech.

Lidstvo vyhodí denně potraviny v celkové hodnotě 2 200 ki...

Houbový krém s tymiánem

Houbový krém s tymiánem

17 hlasů
50min 472 kJ 96 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Rajčatový krém

26 hlasů
35min 255kJ 76 Kč

Rajčatový krém je polévka plná léta. Čím zralejší rajč...

Jehněčí kotlety

14 hlasů
45min 675kJ 290 Kč

Pokud máte rádi jehněčí, určitě vyzkoušejte tento rece...

Poradny

Byla jsem několikrát v DPN a OČR, dostanu PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Pracuji na DPP, jak získat nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete takříkajíc balancovat nad propastí. Nevěra bude velice lákavá a k jejímu uskutečnění se dostanete opravdu blízko. Nakonec si však vzpomenete na všechno, co jste do svého vztahu investovali, a odoláte. Uvidíte, že je to sprá...

Více