Výkon na domácím rotopedu ovlivňuje výběr obuvi

Plánujete si pořídit rotoped? Ano, můžete si ho přece nadělit pod stromeček! Aby vaše cvičení ale bylo příjemné a efektivní, poproste Ježíška i o clip-in boty na kolo.

Kvůli pandemii je vaše oblíbená tělocvična zavřená, takže jste nuceni přehodnotit své fitness aktivity? Takový problém má mnoho příznivců pohybu, což potvrzují i statistiky. Kupříkladu analýza americké společnosti Yelp prokázala, že během první vlny koronaviru vzrostl zájem o domácí sportovní vybavení o 436 procent. Teď, s vlnou další, je situace pochopitelně hodně podobná. A nejpopulárnější „stroj“, který si lidé pořizují? Jednoznačně rotoped!

Ta věc s řídítky

Takový cyklotrenažér je šikovná věc. Má pozitivní vliv na krevní oběh a zvyšuje vitální kapacitu plic. Také zpevňuje svalstvo a pomáhá likvidovat tuky, protože během jedné hodiny „jízdy“ průměrný člověk může spálit i tisíc kalorií. Zároveň podporuje činnost srdce, normalizuje tlak a reguluje hladinu krevního cukru.

„Rotoped je skvělé náčiní pro budování kardiovaskulární kondice, svalové síly i vytrvalosti. Je oblíbený i proto, že zabírá málo místo a je cenově dostupný,“ vychvaluje americká certifikovaná fitness trenérka Samantha Clayton. Ta však dodává, že v rámci toho nejefektivnějšího tréninku by si společně s ním měl každý uživatel pořídit i vhodné boty. Proč jsou staré tenisky, které už mají svá nejlepší léta za sebou, špatné?

Tretry nejen na běh

„Clip-in boty hodně usnadní šlapání, protože vaše špičky nemusejí tak tvrdě pracovat při zdvihu rotace. Tyto speciální tretry také udržují chodidla v rovině, což představuje menší zátěž pro klouby a omezuje rizika jejich poškození. Protože umožňují bezpečné připojení k pedálům, celkově podporují a usnadňují cyklistickou biomechaniku. Díky tomu bude celé cvičení pohodlnější a příjemnější. Se správným obutím navíc můžete jet rychleji a z každého pohybu vytěžit maximum,“ vysvětluje pozitiva výše jmenovaná odbornice přes štíhlé křivky i zdravý životní styl.

Už žádné křeče!

K výčtu výhod jistě patří i to, že clip-in boty pozmění úhel, jakým nohy směřují dolů. To vás může ochránit před křečemi v látkách. Drtivá většina je vyrobena z ultralehkých materiálů, a navíc disponuje i podporou patní časti, která zabraňuje vyzouvání. I tohle může cvičení na rotopedu povznést na zcela jinou, profesionálnější a sympatičtější úroveň. Už chápete, jak důležitou roli ve vašem výkonu i pocitu ze sportu mohou sehrát boty?


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Následující dny poznáte, že co si neuděláte sami, nebude odvedeno dobře. A i když vám tím rozhodně naroste sebevědomí (což už nějakou dobu potřebujete), neuzavírejte se před svým okolím! Neodmítejte rady kolegů a rodinných příslušníků, nepohrdejte pravidly. Pamatujte, že v roli „neúspěšných“ se můžete ocitnout až příliš snadno. Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

41 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
137 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat