Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zavřete oči, jde se hubnout

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

13.07.2020 | Zdraví a životní styl

Kdo nespí, ten nic neshodí, říkají odborníci. Jak může ležení v pyžamu podpořit štíhlé tělesné proporce? A čeho se večer napít, abyste rychle „zabrali“?

Ačkoli většina lidí by přísahala, že nadbytečná kila lze shazovat jenom v posilovně, jde toho vlastně docílit i v útulném prostředí ložnice. Je totiž prokázáno, že ti, kteří spí sedm až devět hodin denně, si daleko lépe udržují tělesnou váhu a mívají menší sklony k nadváze. Ptáte se, jak může nicnedělání v lůžkovinách souviset s útlými křivkami?

Lehnout a zavřít oči. Jde se hubnout!

Propagátorem „spacího hubnutí“ je německý lékař Detlef Pape. Ten zastává názor, že náš organismus přes den funguje na výkonnostní látkovou výměnu a v noci „přepne“ na regenerační metabolismus. V něm hraje klíčovou roli růstový hormon, který funguje jako takový „údržbář“ těla, neboť je důležitý pro všechny opravy. Aby mohl plnit svou práci, potřebuje spoustu energie, kterou si bere z podkožních zásob.

Pokud se tento proces nijak nenaruší, kupříkladu noční konzumací sacharidů, může být podle jmenovaného výzkumníka ráno člověk skutečně o něco štíhlejší. Zní vám to sice hezky, ale poslední dobou máte s kvalitním spánkem trochu problémy? Podpořte snění vhodnými nápoji. Třeba tyto jsou zaručenou ukolébavkou!

Sójové mléko dokáže překvapit

Je pravda, že všechny mléčné výrobky obsahují aminokyselinu tryptofan, jež působí jako mírné přírodní sedativum s uklidňujícím účinkem. Dát si sklenku „obyčejného“, tedy kravského mléka vás ale moc neláká? Vyměňte ho za to sójové nebo mandlové. A klidně ho dochuťte ještě lžičkou medu. Na včelí sladidlo nedá dopustit zase skotský výživový poradce Mike McInnes. Ten se domnívá, že trocha medu podpoří spalování kalorií i trávení, zatímco přispěje k regulaci škodlivého cholesterolu.

Zkuste pampeliškový čaj

Pampeliška nabízí mnoho bonusů. Věděli jste, že zlepšuje jaterní funkce a příznivě ovlivňuje metabolismus sacharidů? Vyniká také svými protizánětlivými účinky, přičemž detoxikuje, normalizuje tlak, omlazuje pokožku a zklidňuje psychiku. A to se takhle večer, když se chystáte ke spánku, přece hodí, viďte?

Individua komárům zapovězená

Květáková polévka se špenátem

Květáková polévka se špenátem

1 hlas
55min 144 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Chřestový salát s jahodami

2 hlasy
30min 224kJ 100 Kč

Začíná sezóna chřestu, připravte si skvělý salát s jahoda...

Luštěninová polévka

3 hlasy
50min 173kJ 60 Kč

Luštěniny bezesporu patří do zdravého jídelníčku. Zkuste ...

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více