Plavání upevňuje dětem zdraví

Plavání může být velkým pomocníkem v upevňování dětského zdraví, stejně tak přínosem pro jejich duševní pohodu. Zjistili vědci, kteří po dobu více jak šesti let studovali dopad plavání na dětské zdraví.

Pobyt v bazénu tak pro dítě může znamenat výrazné snížení rizika onemocnění kůže nebo respiračních chorob.

„Zjistili jsme, že u čtyřiačtyřiceti procent dětí, které jsme podrobili studii, klesl počet onemocnění uší, o jedenapadesát procent méně dětí trpělo nemocemi kůže a o třiašedesát procent dětí méně vykazovalo známky respiračních onemocnění. To vše díky plavání,“ uvedla Fiona Stanley, ředitelka australského Institutu pro výzkum dětského zdraví.

„Plavání ovšem také zlepšuje prospěch ve škole, zvyšuje sebeúctu a hrdost a dětem přispívá k lepšímu chování a společenskému začlenění,“ míní Stanley, podle níž má plavání vedle zdravotních také nečekaná sociální pozitiva.
TIP Bety: Nevíte si rady se žádostí o přídavky na děti? Nevyznáte se, kdo a za jakých podmínek má na ně nárok? Zeptejte se ZDARMA naší sociální pracovnice Vlaďky v její on-line poradně


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
25:30

Kardio a zadeček

Kardio a zadeček
15:12

Cvičení pro zdravá záda

Cvičení pro zdravá záda
08:51

Cvičení na problémové partie - zadek a břicho

Cvičení na problémové partie - zadek a břicho

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
143 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
98 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat